A B C F G H J K L M N O P R S T U V W
Dramatizované čítania zo súčasnej slovenskej literatúry s najlepšími herečkami a hercami Slovenska.

Alexander Bárta

Alexander Bárta stvárnil hlavnú úlohu vo filme BABIE LETO (2013, r. Gejza Dezorz) na námety rovnomennej poviedky, ktorá získala ocenenie v literárnej súťaži Poviedka 2001. Jej autor Agda Bavi Pain je najoceňovanejším autorom literárnej súťaže Poviedka, vo finále bol päťkrát.

Poviedku Babie leto načítal Alexander Bárta.

V audiopoviedke Zuzy Ferenczovej NÁHODNÝ TELEFONÁT... spoluúčinkoval s Henrietou Mičkovicovou.

Počet diel: 2

Přemysl Boublík

Přemysl Boublík (*1982) študoval konzervatórium v Košiciach a verectvo na VŠMU v Bratislave. Hral v divadlách Meteorit, Arteatro, Štúdio 12, Slovenskom národnom divadle a Novej scéne. Účinkoval aj vo viacerých seriáloch a filmoch.

Pre seriál Audiopoviedky.sk načítal krátke prózy Dušana Mitanu, Ballu, Kornela Földváriho a dva víťazné texty literárnej súťaže Poviedka - Labutiu baladu z roku 2012 od Petra Balka a Poviedku o psoch z roku 2017, ktorú napísal Jakub Zaťovič.

Počet diel: 5

Štefan Bučko

Herec, recitátor, moderátor a pedagóg Štefan Bučko spolupracuje v projekte Audiopoviedky.sk na načítaní diel Stanislava Rakúsa, Pavla Rankova, Kornela Földváriho a ďalších.

Počet diel: 3

Ľubo Bukový

Ľubo Bukový je divadelný, filmový a televízny herec. Pre cyklus Audiopoviedky.sk načítal krátke prózy Dušana Mitanu, Karola D. Horvátha a šesť ocenených textov z literárnej súťaže Poviedka.

Počet diel: 8