A B C F G H J K L M N O P R S T U V W
Dramatizované čítania zo súčasnej slovenskej literatúry s najlepšími herečkami a hercami Slovenska.

Barbora Andrešičová

Barbora Andrešičová získala ocenenie Dosky v kategórii “najlepší ženský herecký výkon” v sezone 2018. Je členkou Divadla Andreja Bagara v Nitre, hrala aj v Slovenskom národnom divadle, Divadle DPM a iných súboroch.

Foto © Peter Frolo

Počet diel: 1

Sarah Arató

Sarah Arató načítala poviedku Barbory Hrínovej Naša, ktorá získala prémiu v literárnej súťaži Poviedka 2017.

Počet diel: 1

Richard Autner

Boris Lilov získal ocenenie v literárnej súťaži Poviedka 2005 za krátku prózu "Nápadník". Audiopoviedku v roku 2019 načítal Richard Autner.

Počet diel: 2

Alexander Bárta

Alexander Bárta stvárnil hlavnú úlohu vo filme BABIE LETO (2013, r. Gejza Dezorz) na námety rovnomennej poviedky, ktorá získala ocenenie v literárnej súťaži Poviedka 2001. Jej autor Agda Bavi Pain je najoceňovanejším autorom literárnej súťaže Poviedka, vo finále bol päťkrát.

Poviedku Babie leto načítal Alexander Bárta.

V audiopoviedke Zuzy Ferenczovej NÁHODNÝ TELEFONÁT... spoluúčinkoval s Henrietou Mičkovicovou.

Počet diel: 2

Přemysl Boublík

Přemysl Boublík (*1982) študoval konzervatórium v Košiciach a verectvo na VŠMU v Bratislave. Hral v divadlách Meteorit, Arteatro, Štúdio 12, Slovenskom národnom divadle a Novej scéne. Účinkoval aj vo viacerých seriáloch a filmoch.

Pre seriál Audiopoviedky.sk načítal krátke prózy Dušana Mitanu, Ballu, Kornela Földváriho a dva víťazné texty literárnej súťaže Poviedka - Labutiu baladu z roku 2012 od Petra Balka a Poviedku o psoch z roku 2017, ktorú napísal Jakub Zaťovič.

Počet diel: 5

Štefan Bučko

Herec, recitátor, moderátor a pedagóg Štefan Bučko spolupracuje v projekte Audiopoviedky.sk na načítaní diel Stanislava Rakúsa, Pavla Rankova, Kornela Földváriho a ďalších.

Počet diel: 3

Ľubo Bukový

Ľubo Bukový je divadelný, filmový a televízny herec. Pre cyklus Audiopoviedky.sk načítal krátke prózy Dušana Mitanu, Karola D. Horvátha a šesť ocenených textov z literárnej súťaže Poviedka.

Počet diel: 8

Dušan Cinkota

S krátkou prózou Špagáti uspel Fero Vašš v literárnej súťaži Poviedka 2012. V roku 2020 ju načítal Dušan Cinkota.

Počet diel: 4

Michaela Čobejová

Michaela Čobejová je divadelná, televízna a filmová herečka. Pre projekt Audiopoviedky.sk načítala ocenené práce v literárnej súťaži Poviedka od Evy Ryšavej a Jany Šturdíkovej. V seriáli Best of BALLA načítala poviedku Hrob.

Počet diel: 4

Boris Farkaš

Boris Farkaš je divadelný, filmový a televízny herec, člen Divadla Astorka Korzo '90
Pre projekt Audiopoviedky.sk načítal krátke prózy Václava Pankovčína a poviedku Gérarda Kolomáge.

Počet diel: 39

Lenka Fecková

Lenka Fecková hrá v Slovenskom národnom divadle, Divadle Astorka Korzo '90 a na Novej scéne. Pre projekt Audiopoviedky.sk nahrala krátke prózy Zuzany Šmatlákovej "a Dominiky Madro.

Počet diel: 2

Michaela Fech

Herečka Divadla Stoka a DPM Michaela Fech v roku 2020 načítala pre projekt Audiopoviedky.sk krátku poviedku Petry Števonkovej Marka, ktorá získala prémiu v súťaži Poviedka 2018 a krátku prózu Kvety Fajčíkovej Posledná bosorka, ktorá bola ocenená v roku 2000.

Počet diel: 2

Šimon Ferstl

Šimon Ferstl je člen Divadla DPM. Pre Audiopoviedky.sk načítal prózy Petra Šuleja a Martina Kasarda.

Počet diel: 2

Daniel Fischer

Daniel Fischer je členom hereckého súboru SND. Pre projekt Audiopoviedky.sk načítal poviedku Dušana Mitanu z knihy Psie dni a víťaznú Poviedku 1999 od Rada Olosa "Leopoldov a späť".

Počet diel: 2

Mirka Frankovská

Mirka Frankovská načítala pre projekt Audiopoviedky krátke prózy Laca Keratu.

Počet diel: 24

Marián Geišberg

Marián Geišberg v lete 2018 nahral poviedku Máriusa Kopcsaya "Načo sú nám bimbongy" s Kolomanom Kertészom Bagalom, dramaturgom projektu Audiopoviedky.sk v štúdiu Lososound.

Bola to jeho posledná nahrávka v živote.

Česť jeho pamiatke!

Počet diel: 1

Zuzana Golianová

Zuzana Golianová načítala poviedku Júlie Oreskej "Byt v centre", za ktorú získala prémiu v literárnej súťaži Poviedka 2017.

Počet diel: 1

Ady Hajdu

Ady Hajdu je herec Divadla Astorka. Pre Audiopoviedky.sk nahral tri texty - titulnú poviedku debutovej knihy Dušana Mitanu "Psie dni" a dva texty, ktoré získali ocenenia v literárnej súťaži POVIEDKA - veselý od Dezidera Kamhala a smutný od Ľubomíra Fotlána.

Počet diel: 3

Viktor Horján

Viktor Horján je herec Divadla GUnaGU. Pre Audiopoviedky.sk načítal poviedku Zusky Kepplovej, ktorá sa odohráva v legendárnom Subklube.

Počet diel: 1

Emil Horváth

Emil Horváth je členom SND. Pre Audiopoviedky.sk načítal sureálnu prózu Tomáša Horvátha.

Počet diel: 1

Fany Horváthová

Agáta Brozová sa ako 18-ročná stala finalistkou a získala prémiu v literárnej súťaži Poviedka v roku 2018. Audiopoviedku "Cez prsty" načítala Fany Horváthová.

Počet diel: 1

Samo Hošek

Marek Grajciar (*1983) zvíťazil v roku 2013 s poviedkou Nevyhnutnosť možnosti.

Audio-poviedku v roku 2019 načítal Samo Hošek.

Počet diel: 1

Juraj Hrčka

Juraj Hrčka (1980) je divadelný, filmový a televízny herec. Pre projekt Audiopoviedky.sk načítal krátke prózy Ballu a Viliama Nádaskaya.

Počet diel: 11

Martin Hronský

Martin Hronský hral v SND, Divadle Aréna, Gunagu a televíznych filmoch a seriáloch.

Načítal audiopoviedku Miry Pjontek, ktorá za poviedku Rozptylová lúka získala prémiu v literárnej súťaži Poviedka 2014.

Počet diel: 1

Lucia Hurajová

Lucia Hurajová nahrala dramatizované čítanie textov, ktoré boli ocenené v literárnej súťaži Poviedka od Svetlany Žuchovej, Petry Stračiakovej a Olivera Bakoša.

Počet diel: 9

Róbert Jakab

Róbert Jakab je herec Divadla Astorka.
Pre projekt Audiopoviedky načítal krátke prózy Dušana Mitanu, Stanislava Rakúsa a Martina Tvrdého.

Počet diel: 4

Anna Jakab Rakovská

Anna Jakab Rakovská je členkou súboru Divadla Astorka Korzo ´90 v Bratislave. Pre Audiopoviedky.sk načítala tri texty, ktoré získali ocenenie v literárnej súťaži Poviedka.

Počet diel: 3

Dušan Jamrich

Herec SND Dušan Jamrich načítal pre projekt Audiopoviedky.sk prózu Karola D. Horvátha, ktorá získala v literárnej súťaži Poviedka 2004 najvyššie ocenenie.

Počet diel: 1

Csongor Kassai

V roku 2013 získal v literárnej súťaži Poviedka prémiu text Petra Pečonku "Po maďarsky je to Fekete farkasok". Audiopoviedku v roku 2019 načítal Csongor Kassai.

Počet diel: 1

Juraj Kemka

Juraj Kemka je členom Divadla Astorka Korzo ´90. Načítal audiopoviedky Máriusa Kopcsaya, Jána Babaríka, A. P. Zacharovej a Dušana Mitanu.

Počet diel: 7

Adriana Kemková

Televízna moderátorka RTVS relácia Cesta pre zdravotné postihnutých a narátorka Adriána Kemková pre projekt Audiopoviedky načítala krátku prózu Dominiky Moravčíkovej KOZLINA z knihy Dom pre jeleňa, ktorá bola vo finále Ceny Anasoft litera medzi 5 najlepšími titulmi roku 2023.

Počet diel: 1

Laco Kerata

Laco Kerata (*1961) získal s textom Lazaret duchov motorkárov prémiu v literárnej súťaži Poviedka 2002. Audio-poviedku v roku 2018 načítal autor.
Pripravujeme seriál dramatizovaných poviedok Laca Keratu v interpretácii viacerých hercov a herečiek.

Počet diel: 12

KK Bagala

Koloman Kertész Bagala v roku 1991 založil vydavateľstvo KK Bagala, ktoré sa venuje výhradne slovenskej literatúre, vyšlo doteraz vyše 500 kníh. Každoročne vyhlasuje literárnu súťaž Poviedka a od roku 2018 je aj dramaturgom projektu Audiopoviedky. Od januára 2021 predstavuje autorky, autorov a ich diela v novom seriáli Audiopodcasty.

Počet diel: 11

Milan Kňažko

Milan Kňažko je divarelný, filmový a televízny herec. Pre projekt Audiopoviedky.sk načítal krátke prózy Stanislava Rakúsa, Dušana Mitanu a Václava Kostelanského, ktorý zvíťazil v súťaži Poviedka 2010.

Počet diel: 3

Peter Kočiš

Filmový, televízny a divadelný herec Peter Kočiš načítal pre projekt Audiopoviedky krátke prózy Laca Keratu.

Počet diel: 11

Simona Kollárová

Simona Kollárová pre projekt Audiopoviedky.sk načítala dve krátke prózy, ktoré získali prémie v súťaži Poviedka - Daša Krištofovičová za prózu Veľká kniha debilov z roku 2020 a Radka Komžíková za Pomaranče v 2016.

Počet diel: 2

Zuzana Konečná

Anna Kiliánová (*1981) získala za text Slivka ocenenie v literárnej súťaži Poviedka 2009. Audio-poviedku v roku 2019 načítala Zuzana Konečná, herečka Divadla Astorka Korzo.

Foto (c) Erika Litváková

Počet diel: 1

Edita Koprivčević Borsová

Edita Koprivčević Borsová v roku 2020 načítala prémiou ocenený text Gabriely Alexovej z roku 2007.

Počet diel: 1

Ľuboš Kostelný

Ľuboš Kostelný načítal audiopoviedku Michala Šveca, ktorá získala ocenenie v literárnej súťaži Poviedka v roku 1997.

Počet diel: 2

Broňa Kováčiková

Broňa Kováčiková je členkou súboru Divadla Astorka Korzo´90. Pre projekt Audiopoviedky.sk načítala krátke prózy, ktoré získali ceny v súťaži Poviedka od Zory Jaurovej z roku 1997, Vandy Rozenbergovej z roku 2005 a najnovšie poviedku Tímey Krekovič Beck z roku 2020.

Foto (c) Kristína Dutková, 2020

Počet diel: 3

Jana Kovalčiková

Jana Kovalčiková je členkou Slovenského národného divadla.
Pre projekt Audiopoviedky.sk načítala novelu Zusky Kepplovej a finalistky literárnej súťaže Poviedka Miroslavy Kuľkovej a Dominiky Madro.

Počet diel: 4

František Kovár

František Kovár je hercom Slovenského národného divadla a pre projekt Audiopoviedky.sk načítal krátke prózy Dušana Mitanu, Dominiky Moravčíkovej Daniely Kapitáňovej, Štefana Zieglera a Stanislava Rakúsa.

Počet diel: 7

Milo Kráľ

Milo Kráľ pre projekt Audiopoviedky.sk načítal poviedky Dušana Mitanu a dve prémiou ocenené práce z literárnej súťaže Poviedka.

Počet diel: 5

Martin Križan

Peter Ankou (1975) zvíťazil v 10. ročníku súťaže Poviedka 2006 s textom Tri Martolod (Bretónska balada).

Audio-poviedku v roku 2019 načítal Martin Križan.

Počet diel: 1

Zuzana Kronerová

Zuzana Kronerová účinkuje v divadelných predstaveniach na Slovensku a v Čechách aj v množstve filmov. Pre projekt Audiopoviedky.sk načítala novelu Václava Pankovčína Tri ženy pod orechom, tri krátke prózy, ktoré získali prémie v literárnej súťaži Poviedka a z debutovej zbierky Dušana Mitanu Psie dni poviedku Jastrab.

Počet diel: 12

Jana Kvantiková

Jana Kvantiková je divadelná herečka (Nová scéna), účinkovala aj vo filmoch (Šarlatán, Fašiangy) a televízii (Slovania, Inšpektor Max).
Pre projekt Audiopoviedky.sk načítala poviedku Anny Valentovej a Dominiky Madro.

Počet diel: 2

Zdenka Kvaskova

Zdenka Kvaskova - herečka a hudobníčka. Členka Divadla Alexandra Duchnoviča v Prešove, divadla SKRaT a Slzy Janka Borodáča. Hudbe sa venovala priebežne, či už s kapelou Padequa, ktorú mala Jarom Ďurčekom, alebo s novou skupinou Kvaskova, s ktoru vydala už dva albumy.

Počet diel: 2

Matej Landl

Matej Landl je herec Divadla Astorka Korzo a pre projekt Audiopoviedky.sk načítal krátke prózy Dušana Mitanu a Radky Komžíkovej.

Počet diel: 4

Lenka Libjaková

Lenka Libjaková je herečkou Divadla Stoka, DPM, Uhol_92, NUDE... Spieva v bratislavskej aj pražskej verzii muzikálu Davida Bowieho Lazarus.
Pre projekt AudiopoviedkyAudiopoviedky krátke prózy Václava Pankovčína, Karola D. Horvátha a štyroch finalistiek literárnej súťaže Poviedka: Nicol Hochholczerovej, Dominiky Moravčíkovej, Michaely Macejkovej a Karin Kissovej

Počet diel: 10

Juraj Loj

Juraj Loj je filmový, televízny a divadelný herec. Pre projekt Audiopoviedky.sk načítal poviedku Dušana Mitanu Diablov trilok zo zbierky Nočné správy.

Počet diel: 1

Kamila Magálová

Peter Pavlac získal prémiu v terárnej súťaži Poviedka 1996 s prózou Stručná správa o neobyčajnom prípade Alžbety CH.

Číta Kamila Magálová, herečka Slovenského národného divadla.

Počet diel: 1

Mastný muž

Antológia 11 poviedok od 11 významných slovenských spisovateľov sa volá Mastný muž. Všetky texty sa volajú rovnako – Mastný muž – odlišujú iba podtitulom a unikátnym poňatím témy.
Poznáme síce mená tvorcov, ale autorstvo nie je pripísané k jednotlivým poviedkam, takže čitateľ môže iba tipovať, kto ktorú poviedku napísal – Balla, Darovec, Erdélyi, Gibová, Hochholczerová, Janáč, Medeši, Micenková, Pupala, Štefánik, alebo Vadas?
A poznáme aj mená interpretov, ale poslucháč môže iba tipovať, kto ktorú audiopoviedku načítal – Hrčka, Hurajová, Kemka, Kovalčiková, Kvaskova, Libjaková, Mičkovicová, Rakovská, Roth, Rybárik, Sklár, Šalacha, alebo Tormová?

Počet diel: 6

Zuzana Mauréry

Zuzana Mauréry je slovenská filmová, televízna i divadelná herečka a speváčka muzikálového žánru. Päťnásobná kandidátka na národné filmové ceny i dvojnásobná laureátka Slnka v sieti v hlavnej ženskej hereckej kategórii.

Pre Audiopoviedky načítala dva texty, ktoré získali ocenenie v literárnej súťaži Poviedka.

Počet diel: 4

Martin Meľo

Pre projekt Audiopoviedky načítal Martin Meľo dve krátke prózy ocenené v literárnej súťaži Poviedka.

Počet diel: 2

Henrieta Mičkovicová

Divadelná a televízna herečka Henrieta Mičkovicová načítala pre Audiopoviedky.sk tri krátke prózy, ktoré získali ocenenie v literárnej súťaži Poviedka - od Zuzy Ferenczovej (druhý hlas Alexander Bárta) a dve od Zuzany Šmatlákovej.

Počet diel: 3

Ján Mistrík

Jozef Girovský (*1967) získal s krátkou prózou Zmok hlavnú cenu v literárnej súťaži Poviedka 2003.

Audio-poviedku v roku 2018 načítal Ján Mistrík.

Počet diel: 10

Eva Moresová

Uršuľa Kovalyk (1969) získala s poviedkou Hry s bratrancom prémiu v roku 2001.

Audio-poviedku v roku 2018 načítala Eva Moresová.

Počet diel: 1

Braňo Mosný

Braňo Mosný je herec Divadla Stoka, DPM a Disk. Pre Audiopoviedky.sk načítal víťaznú Poviedku 2015 od Radovana Potočára.

Počet diel: 1

Dado Nagy

Dado Nagy vyštudoval FFUK v Bratislave - odbor angličtina a ruština. Pracoval ako redaktor a moderátor Literárnej revue v Rádiu Twist. Autorsky a moderátorsky sa podieľal na literárnych reláciách v STV (Litera, Silná káva, Literárne oko) a v súčasnosti má reláciu o knihách v Slovenskom rozhlase. Ako herec účinkoval v Divadle GUnaGU (Genius Loci, Celkom iný beat). Moderoval viac ako tritisíc besied o knihách.
Pre projekt Audiopoviedky.sk načítal krátke prózy Petra Krištúfka, Maroša Bafiu a Igora Hochela.

Počet diel: 3

Miroslav Noga

Miroslav Noga je člen hereckého súboru Divadla Astorka Korzo '90, účinkoval aj v mnohých televíznych inscenáciách a filmoch. Pre projekt Audiopoviedky.sk načítal poviedku z knihy Dušana Mitanu Nočné správy.

Počet diel: 1

Jana Oľhová

Jana Turzáková (*1986) zvíťazila v 22. a 25. ročníku literárnej súťaže Poviedka. Audio-poviedky načítala Jana Oľhová, herečka Slovenského národného divadla.

Počet diel: 3

Juliána Oľhová

Soňa Uriková je autorkou poviedky "S prvou hviezdou," ktorá zvíťazila v literárnej súťaži Poviedka 2011 a s poviedkou "Fotky od mora" získala prémiu v tejto súťaži v roku 2012.

Obe krátke prózy číta Juliána Oľhová.

Počet diel: 1

Bibiana Ondrejková

Daša Čejková (*1966) ziskala prémiu v literárnej súťaži Poviedka 2003 za text Jativ amod.

Audio-poviedku v roku 2019 načítala Bibiana Ondrejková.

Počet diel: 1

Táňa Pauhofová

Táňa Pauhofová je členkou súboru Slovenského národného divadla a účinkovala aj v mnohých filmoch a seriáloch. Pre projekt Audiopoviedky.sk načítala poviedku Václava Pankovčína.

Počet diel: 1

Tomáš Pokorný

Tomáš Pokorný je herec Divadla Stoka a DPM.
Pre projekt Audiopoviedky.sk načítal krátku prózu Martina Longu, ktorá získala prémiu v literárnej súťaži Poviedka.

Počet diel: 1

Petra Polnišová

Benjamín Škreko (*1949) zvíťazil v literárnej súťaži Poviedka v roku 2002 s krátkou prózou Spomínala.

Audio-poviedku načítala Petra Polnišová.

Počet diel: 1

Monika Potokárová

Monika Potokárová pre projekt Audiopoviedky.sk nahrala v roku 2019 dva texty, ktoré získali ocenenia v literárnej súťaži Poviedka.

Počet diel: 2

Andrej Remeník

Andrej Remeník načítal tri poviedky, ktoré získali prémiu v Literárnej súťaži Poviedka od Karlosa Kolbasa, Petra Getlíka a Ruda Líčištvára.

Počet diel: 3

Robert Roth

Robert Roth je herec Slovenského národného divadla.
Pre projekt Audiopoviedky.sk načítal celú novelu Dušana Mitanu Patagónia, dve poviedky Petra Pišťanka a krátke prózy Silvestra Lavríka, Pavla Weissa, Petra Hofericu a Agdu Bavi Paina.

Počet diel: 20

Jakub Rybárik

Člen divadelného súboru SND Jakub Rybárik načítal pre projekt Audiopoviedky krátke prózy Ballu, Kornela Földváriho a Poviedku Mastný muž.

Počet diel: 2

Peter Sklár

Poviedka Grázel získala ocenenie v literárnej sútaži Poviedka 2010 a stala sa pre Tomáša Vargu námetom na napísanie novely Grázel, ktorá vyšla v roku 2013, dostala sa do finále Anasoft litera 2014 a získala Cenu čitateľov denníka SME.

Ocenenú audio-poviedku v roku 2019 načítal Peter Sklár.

Počet diel: 2

Richard Stanke

Richard Stanke je členom súboru činohry Slovenského národného divadla.

Pre projekt Audiopoviedky.sk načítal dve krátke prózy, ktoré získali ocenenia v literárnej súťaži POVIEDKA a poviedku z debutovej knihy Dušana Mitanu.

V jeho interpretácii pripravujeme audioknihu z novely Dušana Mitanu Môj rodný cintorín.

Počet diel: 21

Stano Staško

Stano Staško načítal pre projekt Audiopoviedky.sk dve krátke prózy ocenené v súťaži Poviedka od Matúša Benkoviča (2020) a Vlada Janček (2000).

Počet diel: 7

Alfréd Swan

Alfréd Swan načítal dve audiopoviedky, ktoré boli ocenené v literárnej súťaži Poviedka. Krátka próza Jána Masára "Scalea" zvíťazila v roku 2009 a poviedka Juraja Štubnera "Veď ma" získala 2. miesto v roku 2011.

Počet diel: 2

Martin Šalacha

Martin Šalacha je členom hereckého súboru Slovenského národného divadla. Pre projekt Audiopoviedky.sk načítal krátke prózy Dušana Mitanu a Petra Pečonku.

Počet diel: 3

Peter Šimun

Viťo Staviarsky (*1960) získal s poviedkou Laborant prémiu v roku 2001.

Audio-poviedku v roku 2018 načítal Peter Šimun.

Počet diel: 1

Pavol Šimun

Pavol Šimun je člen hereckej družiny Divadla Astorka Korzo ´90
Pre projekt Audiopoviedky.sk načítal poviedky Dušana Mitanu, Ballu, Karola D. Horvátha, Karlosa Kolbasa, Dušana Šustera, Alexandy Pavelkovej a Rada Olosa.

Počet diel: 8

Anna Šišková

Monika Kompaníková (*1979) získala s krátkou prózou Slávko ocenenie v literárnej súťaži Poviedka 2003.

Audio-poviedku v roku 2019 načítala Anna Šišková, herečka Divadla Astorka Korzo.

Počet diel: 1

Peter Tilajčík

Herec Divadla Stoka, DPM a Disk Peter Tilajčík načítal pre projekt Audiopoviedky.sk krátke prózy Ballu, Karola D. Horvátha, víťazný text Richarda Pupalu z Poviedky 2007 a prémiou ocenenú poviedku Máriusa Kopcsaya z roku 1997.

Počet diel: 5

Ingrid Timková

Ingrid Timková je členkou súboru Slovenského národného divadla. Pre projekt Audiopoviedky.sk načítala krátku prózu Dušana Mitanu a monodrámu Silvestra Lavríka.

Počet diel: 2

Szidi Tobias

Členka divadelného súboru Astorka-Korzo ´90 Szidi Tobias pre seriál Best of Poviedka načítala krátku prózu Márie Modrovich DOM, ktorá ziskala prémiu v tejto súťaži v roku 2010.

Počet diel: 1

Kristína Tormová

Herečka Kristína Tormová patrí k najväčším podporovateľkám projektu Audiopoviedky.sk a predstavuje postupne tvorbu mnohých autoriek a autorov, Dušan Mitana, Pavol Rankov, Kornel Földvári, Agda Bavi Pain a finalistky súťaže Poviedka: Soňa Uriková, Kristína Lenart, Svetlana Žuchová, Tímea Krekovič Beck...

Počet diel: 7

Jakub Ursiny

Jakub Ursiny (*1977) je hudobný skladateľ, klavirista a spevák, účinkoval vo viacerých skupinách (Provisorium, Teatro fatal) a s Dorotou Nvotovou koncertoval s muzikálom Peter a Lucia. Hral vo filmoch Orbis pictus a Všetko čo mám rád.

Pre Audiopoviedky.sk načítal psychedelickú poviedku básnika Michala Habaja.

Počet diel: 1

Petra Vajdová

Herečka Slovenského národného divadla pre projekt Audiopoviedky.sk načítala krátku prózu Daše Krištofovičovej.

Počet diel: 2

Emília Vášáryová

Emília Vášáryová je členkou umeleckého súboru Slovenského národného divadla.

Pre projekt Audiopoviedky.sk načítala krátku prózu Pavla Rankova, ktorá získala ocenenie v Poviedke 2001.

Počet diel: 1

Tomáš Vravník

Tomáš Vravník pre projekt Audiopoviedky.sk načítal dve krátke prózy, ktoré získali ceny v súťaži Poviedka a napísali ich Šimon Drgoňa (v roku 2020) a Man Seger (2013).

Počet diel: 2

Jana Wernerová

Jana Wernerová v roku 2005 založila v Košiciach s Petrom Kočišom Divadlo Na peróne. Je divadelná a rozhlasová herečka, režisérka a scenáristka, učí na konzervátóriu hereckú výchovu a javiskovú reč a lektoruje workshop komunikačných schopností s názvom Nebľaboc!.

V literárnej súťaži Poviedka 2023 získala ocenenie za svoju krátku prózu "Paličku treba odstreliť, nalomená neplatí!!!" a načítala ju aj pre projekt Audiopoviedky.sk

Počet diel: 1